1. Turkey Feels Like Home
  2. Ankara - Turkey's Capital
  3. Bilkent University
    Turkey's First Private, Non-Profit University
  4. School of Applied Languages
  5. Department of Banking and Finance
  6. Department of Accounting Information Systems
BANKACILIK VE FİNANS
Home
Ana Sayfa
Courses
Research
People

BANKACILIK VE FİNANS BÖLÜMÜ

Bu program, Ingilizce ağırlıklı olmak üzere ve ikinci bir yabancı dil olarak Fransızca'yı da kullanarak finansal konuları ve bunların uygulamalarını uluslararası bankacılık ve finans standartlarına uygun olarak öğretmek üzere düzenlenmiştir. Birinci yıl hem banka/finans hem de yabancı dillerin bu alanlarda kullanılması için gereken temeli atmaktadır. İkinci yıl ile başlayarak dersler giderek ihtisaslaşmaya yönelmekte, iş dünyası ve finans sektörü ile ilişkili spesifik konulara odaklanmakta ve daha derinlikli olarak işlenmektedir.

Bankacılık ve Finans

Ders programının Bankacılık ve Finans kısmı finansal piyasalar ve kurumları hakkında bilgi yeterliliği ve yönetim yetenekleri kazandırmayı amaçlamaktadır. Bu amaca, ders yükleri yanında, bankacılık/finans konularında bilgi sayara dayalı istatistik, ekonometrik ve finans programları kullanılarak ulaşılmaktadır. Buna ek olarak, öğrencileriğmize iş dünyası ve finansal piyasalar ve kurumları ile ilgili deneyim kazanmaları amacıyla birer ay olmak üzere iki aylık staj programı zorunluluğu getirilmiştir.

Yabancı Diller

Yabancı dil dersleri, geniş tanımlı iş dünyasının gerektirdiği performans değerlendirmeyi ve rapor yazmayı, müzakereler yürütmeyi ve analiz ve sentez yapmayı iki yabancı dilde sözel ve yazılı olarak yapabilme yeteneklerini geliştirmeyi amaçlamaktadır. Pratiğe ağırlık veren dil derslerinin çoğu fonksiyonel olup belirli beceri kazandırmayı, diğerleri konu-odaklı olup örnek olaylara odaklanmaktadır.

Akademik Dersler

Zorunlu ve Seçmeli Dersler hakkında daha fazla bilgi için Bankacilik ve Finans Bölümümü Akademik Kataloğuna (Curriculum in the Academic Catalog) başvurabilirsiniz.

Dr. Nazmi Demir (Merhum)

Nazmi Demir, 1998'den ölümüne kadar (2016) Bankacılık ve Finans Bölümü'nü yönetmiştir. Onun hakkında daha fazla bilgi için, buraya tıklayınız (İngilizce). Onu çok özlüyoruz!

LINKLER
Akademik Takvim
Öğretim Yönetmeliği
STARS
Moodle Centrum
Türkiye Cumhuriyet
Merkez Bankası

TUIK


Bankacılık ve Finans Bölümü, Uygulamalı Yabancı Diller Yüksekokulu, Bilkent Üniversitesi, Ankara, TÜRKİYE 06800
Telefon: +90 312 290 1640 / 1277 / 2409 - Faks: +90 312 266 4383 - E-posta: nsolakoglu [-at-] bilkent.edu.tr